Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
27
Putování s panem Bubem
28
Putování s panem Bubem
29
Putování s panem Bubem
30
Putování s panem Bubem
1 2 3
4
Uzavření obecního úřadu 04.07.2022
5 6 7 8 9
Hasičská noc se skupinou ZZ BAR
10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Kultura a sport > Hřiště Lhotka

Hřiště Lhotka

V letních měsících roku 2015 změnil sportovní areál ve Lhotce svou tvář. Bylo to jednak díky rekonstrukci, která byla provedena v části sportovního hřiště a pozůstávala hlavně ve vyspravení oplocení, jež bylo navíc doplněno a navýšeno o ochranné sítě, ve výměně mobiliáře hřiště, natření čar a dovybavení hřiště novými bezpečnostními brankami, a to jak pro minikopanou, tak také pro florbal. Hřiště bylo doplněno o koše na košíkovou a byla provedena i vysprávka zadláždění kolem jeho oplocení.

Nově bylo sportoviště ve Lhotce rozšířeno o dětskou část. Ta byla vybudována jako moderní sportovní a odpočinková zóna pro děti do 10 let, s novými dětskými atrakcemi, s dopadovou plochou z barevného pryžového materiálu. Hřiště pro děti bylo oploceno. Kolem jeho jednotlivých stran byly vybudovány odvodňovací žlaby a jeho okolí bylo zahradnicky upraveno. V jedné z jeho částí je vybudována skalka osázená různými skalničkami. Vstup na hřiště byl vydlážděn.

Prostor mezi sportovním hřištěm a dětským hřištěm byl zachován pro vrch koulí. Byl zde také umístěn zahradní domek sloužící jak zázemí pro celý sportovní areál a místo pro skladování některých herních a sportovních prvků.

Nezapomnělo se ani na vybudování místa vhodného pro posezení u táboráku, s možností opékání a stavění máje.

Dílo, po stavební stránce, v hodnotě cca 1,5 mil. Kč financovala obec ze svého rozpočtu. Výsadba zeleně a provedení dalších pomocných prací daly tomuto sportovišti celkovou hodnotu cca 1,6 mil. Kč. Přejme si, aby toto sportoviště i nadále sloužilo svým návštěvníkům, kteří zde naleznou nejenom prostor pro sportování, ale i pro příjemné trávení volného času.

Autor: Obec Hradčovice

https://koulenalhotce.webnode.cz

Hřiště Lhotka

Hřiště Lhotka