Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Drobečková navigace

Úvod > Život v obci > Kultura a sport > Hřiště Lhotka

Hřiště Lhotka

V letních měsících roku 2015 změnil sportovní areál ve Lhotce svou tvář. Bylo to jednak díky rekonstrukci, která byla provedena v části sportovního hřiště a pozůstávala hlavně ve vyspravení oplocení, jež bylo navíc doplněno a navýšeno o ochranné sítě, ve výměně mobiliáře hřiště, natření čar a dovybavení hřiště novými bezpečnostními brankami, a to jak pro minikopanou, tak také pro florbal. Hřiště bylo doplněno o koše na košíkovou a byla provedena i vysprávka zadláždění kolem jeho oplocení.

Nově bylo sportoviště ve Lhotce rozšířeno o dětskou část. Ta byla vybudována jako moderní sportovní a odpočinková zóna pro děti do 10 let, s novými dětskými atrakcemi, s dopadovou plochou z barevného pryžového materiálu. Hřiště pro děti bylo oploceno. Kolem jeho jednotlivých stran byly vybudovány odvodňovací žlaby a jeho okolí bylo zahradnicky upraveno. V jedné z jeho částí je vybudována skalka osázená různými skalničkami. Vstup na hřiště byl vydlážděn.

Prostor mezi sportovním hřištěm a dětským hřištěm byl zachován pro vrch koulí. Byl zde také umístěn zahradní domek sloužící jak zázemí pro celý sportovní areál a místo pro skladování některých herních a sportovních prvků.

Nezapomnělo se ani na vybudování místa vhodného pro posezení u táboráku, s možností opékání a stavění máje.

Dílo, po stavební stránce, v hodnotě cca 1,5 mil. Kč financovala obec ze svého rozpočtu. Výsadba zeleně a provedení dalších pomocných prací daly tomuto sportovišti celkovou hodnotu cca 1,6 mil. Kč. Přejme si, aby toto sportoviště i nadále sloužilo svým návštěvníkům, kteří zde naleznou nejenom prostor pro sportování, ale i pro příjemné trávení volného času.

Autor: Obec Hradčovice

https://koulenalhotce.webnode.cz

Hřiště Lhotka

Hřiště Lhotka