Základní škola Hradčovice
Naše škola

Nástěnka

Maršov - 4.třída
27.6.2010

Ještě v úterý před výletem si tahle čtrnáctičlenná partička nebyla jistá na čem je. Když už se palba dotazů, pod kterou jsme se neustále ocitali, nedala vydržet ( a bylo potřeba, aby si děti zabalily batohy), odtajnili jsme cíl cesty a i to, že na výletě přespíme.Ve čtvrtek 17. června stáli před školou připravení a natěšení turisté. Batohy obsahovaly metráky brambůrek, hektolitry koly a Redbullu.

Cesta na Maršov  byla krásná, překážky jsme zdolávali bez větších problémů. Už na Lhotce někteří zaútočili na své zásoby, takže ze zavazadel se sypaly věci nepotřebné (jako například papuče), které maminky uložily až navrch. Dobrou náladu udržovali Tom s Laďou. První jmenovaný tak dlouho ztrácel přezůvky , až jednu ztratil doopravdy, druhému u rozhledny praskly švy na batohu, poté roztrhal dvě igelitové tašky, takže lékárnička se poprvé a naposled mohla blýsknout svou připraveností. On takový kousek obinadla se opravdu někdy hodí. Ale buďme rádi, že to byla jediná akce, do které byla naše polní nemocnice nasazena. Při živosti čtvrťáků se dá hovořit o zázraku.

Na Maršově jsme po obědě a krátkém odpočinku vyrazili na obhlídku okolí. Vichřice, která se krajem v týdnu přehnala, napáchala velké škody, ale všechno zlé je k něčemu dobré - z polámaných stromů se staly průlezky, mosty přes potok, nekonečný zdroj skvělé zábavy. Večer se opékalo, vyřezávalo z lipové kůry, hrály se míčové hry, nebo se jen tak někde posedávalo a tlachalo. Pak se kluci ujali iniciativy a jali se připravovat pro holky stezku odvahy. Pasti na cestě byly tak rafinované, že bylo nemožné projít trasu za světla, natož  v noci. Ale o noční procházku noční krajinou děti nepřišly. Pány jsme ani nemuseli budit. U kapličky se všichni podepsali a poté už jsme si opravdu popřáli dobrou noc s tím, že kohoutek zakokrhá v 7, 45. Jenže vypitého Redbullu bylo asi hodně a tak Tom ve třičtvrtě na pět čekal sbalen a vypraven na pana ředitele...

Ráno budíček nebudíček spali všichni jako Šípkové Růženky. Snídaně proběhla v nezvyklém klidu a tichosti. Zpáteční cesta byla oproti cestě tam třetinová, ale únava se přihlásila a  děti si  v Polichně na nádraží sedly na zem opravdu rády. Po návratu domů zalehla údajně většina výletníků do postelí, což jako přímý účastník akce naprosto chápu.

Výlet na Maršov byl akční, zábavný, namáhavý, prostě super.

V brzké době bude tento článek doplněn o postřehy dětí.

Související fotogalerie

« Zpět na nástěnku

(c) 2009 Základní škola Hradčovice, okres Uherské Hradiště
Všechna práva vyhrazena.
vytvořilo Anything Studio Anything Studio