Základní škola Hradčovice
Naše škola

Nástěnka

Páťáci v Luhačovicích
26.6.2010

Výlet do Luhačovic

Ve čtvrtek 17. 6. jsme jeli ráno vlakem do Luhačovic. Po příjezdu jsme šli ochutnat pramen Ottovka, který je v lese u tenisových kurtů. Nakrmili jsme zde také kačeny. Jeden spolužák si  spletl paní učitelku se starším šedivým pánem a chvíli na něho mluvil: „Paní učitelko, můžeme si jít zakopat?"

Chudák pán na něho nechápavě zíral a my jsme se popadali za břicha.

Pomalu jsme šli přes kolonádu k přehradě. Po cestě jsme se zastavili

u minigolfu. Většina z nás si šla zkusit tento sport zahrát. Největší štěstí měla asi Áďa, která dokázala téměř nejobtížnější stanoviště trefit na 1 úder a klidně to

i zopakovat. Ten, koho minigolf nepřilákal, hrál na hřišti nohejbal. Paní učitelka zatím „nenápadně" ukryla sladký poklad a připravila pro nás menší soutěže.

I když vyhráli kluci, spravedlivě se s námi rozdělili.

Potom jsme pokračovali v naší cestě na přehradu. Když jsme tam přišli, byli jsme překvapeni rozestavěným nerezovým koupalištěm s atrakcemi.V restauraci jsme si dali menší oběd. Jeden z nás nedokázal pochopit, že prázdnou sklenici si uklidí obsluha a on ji nemusí nikam nosit. Pořád ji chtěl nést k baru, paní učitelka se na něho rozzlobila a my jsme z toho měli srandu.

Každý si pak u břehu našel jeden kamínek, který  na památku hodil do přehrady.

Na zpáteční cestě jsme měli ještě možnost nakoupit si nějaké suvenýry. Většinou to byly lázeňské oplatky, ale  našli se i takoví,  kteří utratili svoje kapesné za větší dárky.

I když jsou Luhačovice nedaleko od nás, velmi se nám tu líbilo a pomalu jsme se začali těšit na nový týden, kdy nás čekal výlet ještě jeden.

děvčata z 5. třídy

 

Související fotogalerie

« Zpět na nástěnku

(c) 2009 Základní škola Hradčovice, okres Uherské Hradiště
Všechna práva vyhrazena.
vytvořilo Anything Studio Anything Studio