Včelaři Hradčovice

Aktuality

V neděli 18. 10. od 14.30 hod. bude v sále kulturního domu ve Veletinách přednášet MUDr. Jana Hajdušková na téma využití včelích produktů pro zdraví. Přednáška je určena nejen pro včelaře, ale i pro nevčelařskou veřejnost.

14. 2. 2015 15:00 ve Vlčnově na téma včelí nemoci a jejich léčení, pro plánování kapacity sálu je nutné se přihlásit předem  na mail: vlastikkovar@seznam.cz Místo konání pořadatelé oznámí cca 1-2 dny před přednáškou.

12. 4. 2014 včelařská akademie v Otrokovicích - celodení akce s několika přednáškami, výstavou a doprovodnými akcemi. Pozvánka a informace najdete zde: http://csvoozlin.cz/vcelarska-akademie/Nová rubrika

Na stránky jsme přidali novou rubriku "Napsali o nás" o tom, co o nás bylo publikováno, nebo čím jsme sami přispěli do Hradčovských listů, Veleckého, nebo Drslavského zpravodaje.

http://hradcovice.cz/vcelari/index.php?id=napsali-o-nas


Výroční členská schůze 2014

9. února se na Obecním úřadě v Hradčovicích konala výroční členská schůze, kde jsme zhodnotili uplynulý rok a diskutovali o aktuálních problémech včelařství. Hosty na schůzi byli starosta Hradčovic pan Jan Popelka, starosta Drslavic pan Rostislav Mihel a jednatel okresní organizace včelařů pan František Nešpor, autor včelařské naučné stezky v Ostrožské Nové Vsi, autor knihy Včelí království a dlouholetý vedoucí včelařského kroužku v Ostrožské Nové Vsi.
Dokumenty ze schůze najdete na stránce: Pro včelaře / dokumentyDrslavské slavnosti 2013

V červnu 2013 jsme se prazentovali na Drslavských slavnostech v areálu TJ Drslavice. Ve stánku jsme nabízeli včelařské produkty - med, medáče, medovinu a medové pivo. Děti ze sousedního stánku ZŠ hradčovice společně s uměleckými výrobky z kroužků nabízeli med ve zdobených skleničkách a představovali svou činnost ve včelařském kroužku.


Výsledky vyšetření měli 2013

Výsledky vyšetření zimní měli na roztoče Varroa jsou v letošním roce vynikající, průměrný počet roztočů na včelstvo je 0,25 a jen jeden včelař v naší organizaci měl na jednom ze dvou vzorků 4 roztoče na včelstvo, tedy těsně nad limitem. Dlouhodobý republikový průměr stanovišť s výskytem nad 3 roztoče je přes 10%. Každý včelař dostal informaci o výsledku vyšetření vlastních vzorků.

Zdroj: vyšetření KVS, http://www.beedol.cz/2012/zimni-mel-2012-vysledky/


Výroční členská schůze

3. 2. 2013 se na OÚ v Hradčovicích výroční členská schůze. Doklady jsou k dispozici v dokumentech v menu ne těchto stránkách.


Parafinování nástavků

Včelaři z Drslavic u Uherského Brodu nabízí kvalitní parafinování nástavků. Podrodné informace a kontakty jsou v rubrice Aktuální informace


Dny obce 2012

V červnu 2012 jsme se prezentovali na tradiční akci "Dny obce Hradčovice". Návštěvníci měli možnost ochutnat speciality s medem, medové marlenky, pivo "Kvasar" Černá Hora s přídavkem medu, medovinu a podívat se práci dětí z včelařského kroužku.


Více i medovém pivu: Pivo vyznačující se dobrou pěnivostí, zlatožlutou až zlatohnědou barvou, dobrého řízu a plnosti, která podněcuje k dalšímu napití a odpovídá charakteru českých piv středně prokvašených. Vyznačuje se jemnou vyrovnanou hořkostí a jemnou medovou příchutí mírně nasládlého charakteru.


Včely v událostech v regionech

V České televizi v událostech z regionů odvysílali krátkou reportáž o průběhu letošního jara, vlivu počasí na včely a snůšku, a kvalitě medu. Reportáž je součástí událostí v regionech od 16. minuty.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/312281381900609-udalosti-v-regionech-vikend/


Nové stránky

První novinkou na těchto stránkách je samotné založení stránek. Na jedné straně je to pro nás veliká událost a pokrok, na druhé straně dnes pro každou organizaci dnes téměř samozřejmost. Stránky jsme spustili s vědomím, že tady zpočátku nebude velké mmnožství informací. Ty budeme postupně přidávat, doplňovat, aktualizovat a web vylepšovat. Stránky by měly sloužit začínajícím i pokročilým včelařům, členům včelařského kroužku, ale i nevčelařům. Budeme se snažit o to, aby zde pro sebe každý našel něco zajímavého. Chceme tím oživit zájem o práci včelařů a výsledky jejich práce.


Co je to pekařský med

V obchodech může zákazník narazit na med s označením "Pekařský med" se kterým se dosud nesetkal. Jde o výrobek horších vlastností a kvality, který je určen ke konzumaci až po tepelném zpracování a nesmí být v obchodech označován jako "včelí med". Více se o Pekařském medu můžete dočíst v článku Státní veterinární správy.
eagri.cz/public/web/svs/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/x2012_pekarsky-med-patri-do-peceni.html