V podkroví úřadu vyroste taneční sál s bowlingem

19.92006

DOBRÝ DEN S KURÝREM, 38/2006

HRADČOVICE (pet) - Největší investiční akce posledních let v Hradčovicích, generální rekonstrukce obecního úřadu, běží naplno. Na jejím konci se mohou občané těšit na zcela nový obecní sál a prostory pro sportování v nově vzniklém podkroví, kam bude přístup samostatným schodištěm z přístavby.
Jak říká starosta Antonín Šrámek, proměnou neprochází třicet let stará budova radnice náhodou. „Její rovná plechová střecha je již delší dobu v žalostném stavu, a tak se ji zastupitelstvo rozhodlo vyměnit za lepší sedlovou. Problém se zatékáním by se tak měl jednou pro vždy vyřešit,“ věří starosta.
Získaný půdní prostor se má podle jeho slov využít pro vytvoření víceúčelového sálu s bowlingem a minibarem, v osm metrů široké přístavbě z levé strany objektu zase vyroste samostatné schodiště, šatny, sociální zařízení a další obslužné prostory. S výtahem do vyšších pater se prý nepočítá, jeho funkci do jisté míry nahradí „schodolez“ - zařízení určené pro přesun vozíčkářů. O využití sportovně-kulturních prostor se radní neobávají.
„Dneska máme v obci pouze sportovní halu u fotbalového hřiště, ale i s tou jsou problémy. Důstojný kulturní stánek, který by byl provozuschopný celoročně, nám chybí. Myslíme si proto, že nový víceúčelový sál v samém středu vesnice si své příznivce určitě najde,“ říká Antonín Šrámek.
Finančně se na stavbě podílí z drtivé části sama obec, z čtrnáctimilionového rozpočtu se prozatím Hradčovjanům podařilo získat formou dotací jeden milion korun. Předpokládaný termín dokončení stavby je první polovina příštího roku, přičemž kromě podkroví a přístavby se na budově počítá také s výměnou všech starých oken a vchodových dveří za nové plastové, částečným zateplením a novou fasádou. Provozování bowlingu s barem přenechá obec s největší pravděpodobností vybranému nájemci, v suterénu přístavby vyroste garáž a v prvním patře terasa.
„Důležité je, že přístup do sálu bude řešen jako samostatný, chodu úřadu se nástavba žádným způsobem nedotkne. I nadále přitom zůstane obecní úřad a pošta na svém místě, pouze se možná v prvním patře prohodí zasedací a obřadní místnost,“ podotkl starosta.
Občané Hradčovic se shodují, že moderní víceúčelový sál pro pořádání plesů, zábav, oslav či besídek potřebuje už jejich obec jako sůl. „Už aby to bylo hotové. Stará sportovní hala u hřiště je z ruky, a ani to prostředí uvnitř neodpovídá dnešním požadavkům,“ vyjádřila se jedna z místních Anežka Kolková. „Hlavně pro mladé bude bowling určitě velkým lákadlem. Až doposud jsme ve vesnici nic takového neměli, pokud si lidé chtěli trochu povyrazit, museli do Brodu. Kromě bistra a hospody u nás nebylo kam jít,“ pravila Ludmila Sedlářová ze Lhotky.

Autor: pet

Obecní úřad Hradčovice

Hradčovice 168, PSČ 687 33
email: obec@hradcovice.cz
tel: 572 671 102 - starosta  

       572 671 103 – Obecní úřad

ID datové schránky - qq4bd3e   

 

Úřední hodiny

Po 7:30 – 16:30

Út 7:00 - 15:30

St 7:30 – 17:00

Čt 7:00 - 15:30

Pá 7:00 - 14:00

Polední přestávka 11:30 – 12:00