Oznámení - Duchovní správa Římskokatolické farnosti Hradčovice

12.32020

Duchovní správa Římskokatolické farnosti Hradčovice s ohledem na mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky a podle instrukcí České biskupské konference oznamuje:

 

Ve farnosti Hradčovice zůstává pořad bohoslužeb ve všední dny beze změny.

Nedělní bohoslužby budou až do odvolání uspořádány takto:

Sobotní mše sv. ve Veletinách s platností na neděli zůstane zachována. Je však nutné dodržet podmínku, že budou přítomni jen ti, kteří se dosud těchto sobotních bohoslužeb pravidelně účastnili.

V neděli bude jen jedna mše sv. ve farním kostele a to v 10.00h. Bude určena dětem, které se připravují na první sv. přijímání a jejich rodičům. Ostatní farníky žádáme o pochopení, aby svou přítomností nenavyšovali počet učastníků bohoslužeb nad dovolenou mez, což je sto lidí.

Účast prvokomunikantů v neděli je však nutná, poněvadž se budeme také věnovat přípravě na přijetí Eucharistie místo zrušené výuky náboženství ve škole.

Čeští biskupové ve své instrukci pro tuto situaci výslovně uvádějí: „Věřící mohou svou nedělní povinnost mše svaté splnit také poslechem televizního či rádiového přenosu nebo přenosu na nových komunikačních prostředcích.“

Obecní úřad Hradčovice

Hradčovice 168, PSČ 687 33
email: obec@hradcovice.cz
tel: 572 671 102 - starosta  

       572 671 103 – Obecní úřad

ID datové schránky - qq4bd3e   

 

Pracovní doba

úřední hodiny:
Po 7:30-16:30, St 7:30 - 17:00


Út, Čt, Pá 7:30 - 15:00